Bir Müşteri Deneyimsizliği Hikayesi

mngr

Geçtiğimiz haftalarda iş seyehatimiz esnasında önde gelen bir dondurma&pastane zincirinin Ordu’daki şubesinde mola verdik.

Sipariş esnasında garson menüdeki ürünlere hakim değildi ve istediğimiz ürünün kalıp kalmadığını sormak için şube müdürü olduğunu düşündüğümüz kişiyi çağırdı. Bir kaç siparişle ilgili bilgi verdi. Farklı bir ürünü sorunca o da içerden şefi çağrıttı. Şef geldi ve istediğimiz ürünün olmadığını belirtti.

Mekandaki tüm çalışanların yardımıyla, menüde nelerin olduğunu netleştirdikten sonra siparişleri verdik. Tatlımızı yedik, çayımızı kahvemizi içtik. Artık yola koyulma ve hesap ödeme vakti.

Yöneticimle beraber içeri hesaba ödemeye girdiğimizde ne kasada ne ürün reyonlarında ne de arka mutfakta kimsecikler yoktu. Az önce masada 3 kişi bize hizmet veriyordu. Diğer 2 garsonu da düşünürsek, 5 kişi ortalıkta yoktu.

Abartısız 5 dakikaya yakın içeride personel aradık. Bir ara yöneticime “fırsat bu fırsat, kimsecikler yokken hesabı ödemeden tüyelim” diye espiri bile yaptım.

Bayan garsonlardan birisi geldi. Uzunca süre kendilerini aradığımızı belirtik. Hesap için yine müdürü çağırdılar. Yöneticim hesap işini hallederken sordu “Burada yanlış birşey mi var”, müdürün yanıtı son derece manidardı, “Ne doğru ki!”…

Hesap esnasında yazar kasalarının bozuk olduğunu dile getirip faturayı çıkardı ve kesti.

Sonra biz çıkarken, garsonları kasanın yanında ve müşterilerin önünde fırçalamaya başladı.

Gölge müşteri olsak ya da hata aramak istesek, bu kadar hatalar silsilesini bir araya getiremezdik. Yaşadığımız, müşteri deneyiminden ziyade deneyimsizlikti…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s